24 października uczniowie naszej szkoły włączyli się w kampanię Pola Nadziei. To niecodzienne wydarzenie uświetniła swoją obecnością Pani Wójt Jadwiga Zawadzka, Pani Katarzyna Mucha - pracownik Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz Pan Robert- członek orkiestry współpracującej z hospicjum w zakresie kampanii Pola Nadziei.
Kampania Pola Nadziei została zainicjowana w 1986 r. w Fundacji Marie Curie Cancer Care w Edynburgu. W Polsce zadebiutowała 20 lat temu. Koordynatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” św. Łazarza w Krakowie. Co rok w kampanii bierze udział około 50 hospicjów z całej Polski. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej organizuje wydarzenia od 19 lat.
Celem kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, jaką świadczy hospicjum, przekraczając barierę lęku przed cierpieniem i śmiercią, edukacja dzieci i młodzieży na temat roli drugiego człowieka wobec ciężko chorych, pozyskiwanie funduszy na działalność hospicyjną. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil- kwiat, który jest symbolem nadziei, bezinteresownej pomocy i wsparcia.
Kampania przebiega w dwóch etapach. W październiku sadzi się cebulki kwiatów żonkili, które symbolicznie obumierają. Wiosną rozpoczyna się drugi etap pracy- kwitnące żonkile przypominają o konieczności pomocy innym. W ramach kampanii organizowane są liczne konkursy.
Uczniowie zostali zapoznani z ideą kampanii, obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą działalności szkolnego koła wolontariatu oraz wysłuchali muzyki irlandzkiej zagranej na dudach.
Uczniowie zostali obdarowani żółtymi balonami. Następnie przedstawiciele klas oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili do sadzenia cebulek żonkili na placu szkolnym.