• #SzkołaPamięta

• Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Akcja ta odbywa się w okresie, w którym w szczególny sposób wspominamy naszych zmarłych bliskich, jak i tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji podobnie jak w ubiegłych latach nasi uczniowie odwiedzili pobliski cmentarz parafialny i porządkowali opuszczone i zaniedbane groby oraz mogiły bohaterów poległych w 1943 roku z rąk hitlerowców. Na koniec zapalili znicze jako symbol szacunku i pamięci. Pielęgnując pamięć o naszej lokalnej historii uczniowie uporządkowali również teren wokół Pomnika Pamięci upamiętniającego powstańców styczniowych i ofiary tzw. "krwawego poniedziałku". W powyższą akcję włączyli się także uczniowie klas młodszych wykonując prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

• Przerwa na czytanie

• W piątek 27 października nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego oraz pokazanie uczniom, że przerwę można spędzić na czytaniu , a nie na bieganiu. Ideą tej akcji było zachęcenie uczniów zarówno tych młodszych jak i tych starszych do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. W klasach I-III młodszym koleżankom i kolegom czytały uczennice – Lena Perlińska i Marika Bodanka. Czytano w salach lekcyjnych, bibliotece szkolnej oraz na korytarzu.

Dziękujemy wszystkim zaczytanym i zapraszamy do galerii zdjęć.