• Aktualności

      • Poznaj Polskę

      • Za nami rozstrzygnięcia czwartej edycji ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. W tej edycji na liście szkół, które otrzymały finansowe wsparcie znalazło się miejsce dla naszej szkoły. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie otrzymała dotację w wysokości 5 tysięcy złotych na organizację wycieczki jednodniowej dla klas IV – VIII oraz kolejne 5 tysięcy dla klas I-III. Środki zostaną przeznaczone na wycieczki:  do Kopalni Soli w Wieliczce dla uczniów klas IV-VIII oraz do Krakowa dla uczniów klas I-III. Wycieczki odbędą się w maju i czerwcu.

      • Zdrowie na talerzu

      • Uczennice kl. VII naszej szkoły: Marika Bodanka i Justyna Niemiec zakwalifikowały się do 2 etapu Powiatowego Konkursu Kulinarnego ,,Zdrowie na talerzu”. Zadaniem tego etapu było przygotowanie dania głównego i deseru zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Serdecznie gratulujemy dziewczynom umiejętności!

      • Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej

      • W dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły: Marika Bodanka, Wiktoria Walkiewicz i Joanna Kremblewska wzięły udział w XII Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej. Serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności recytatorskich i wokalnych.

      • Wyniki Szkolnego Konkursu Kaligraficznego pt. „Sztuka pisania”

      • Tuż przed świętami ogłoszono wyniki konkursu kaligraficznego organizowanego w ramach „Dnia pisania piórem” oraz „Dnia Języka Ojczystego”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności pięknego pisania, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii oraz rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Spośród prac, które napłynęły na konkurs wyłoniono następujących zwycięzców:

       kategoria klas I-III  - I miejsce: Nikola Bińczyk, II miejsce: Michalina Błoch, III miejsce: Natalia Tyrka, Wyróżnienie: Zuzanna Szczepocka

       kategoria klas IV-VI - I miejsce: Antonina Najgebauer, II miejsce: Kacper Błoch, III miejsce: Olga Włodarczyk, Wyróżnienie: Mateusz Głąb

       kategoria klas VII-VIII - I miejsce: Marika Bodanka, II miejsce: Justyna Niemiec
                                                                                                  Zwycięzcom gratulujemy!

      • Wesołych Świąt

      • Z najlepszymi życzeniami – Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie

      • Międzygminny Konkurs Recytatorski

      • Dzisiaj w naszej szkole odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski " Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie". Wydarzenie to wpisuje się w realizację projektu " Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim", do którego przystąpiła nasza szkoła. Głównym celem konkursu było uczczenie 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W pierwszej części konkursu utwory o tematyce patriotycznej recytowali uczniowie kl.I-III. Laureatami konkursu w tej kategorii wiekowej zostali:

       Zuzanna Szczepocka- I miejsce

       Gabryela Żmuda- II miejsce

       Marcelina Błoch- III miejsce

       Wyróżnienie - Emilia Kwarciak.

       W drugim etapie konkursu swoje umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie kl. IV-VIII.

       Laureatami konkursu w tej kategorii wiekowej zostali:

       Julia Burzyńska ze Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach- I miejsce

       Marika Bodanka ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie - II miejsce

       Lena Perlińska ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie i Angelika Zebisz ze Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach-III miejsce

       Dominika Gizler ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Małej, Barbara Krok i Amelia Rak ze Szkoły Podstawowej w Widzowie- wyróżnienie.

       Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje.