• Aktualności

            • Dzień Kredki

            • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji DNIA KREDKI.

              Zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji oczywiście KREDKAMI do piosenki Fasolek pt. „Kolorowe kredki”.

              Format pracy: A-4

              Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie do 22 listopada.

              Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci zestawów plastycznych w walizce (kredki, farby, mazak)

            • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            • 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa – jest to bowiem dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disneya. Jest to niebywała okazja, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów.  Z tej okazji uczniowie kl.I-III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych podczas których musieli wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, karty pracy, labirynty oraz zabawy ruchowe. Najwięcej emocji przyniosła zabawa pt. ”Zatrute jabłko” –  rozwijająca szybkość i refleks oraz  zabawa „Pomagamy Kopciuszkowi” – podczas której uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak Kopciuszek oddzielając groch od ziaren fasoli. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły przeróżne przedmioty wśród których były koszulki, maskotki, książki, lalki, figurki przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie, a następnie je zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klasy. Nie zabrakło: księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki, Świnki Peppy, Spangeboba, Króla Lwa i wielu innych bajkowych postaci.  Na zajęciach panowała iście bajkowa atmosfera.

               Celem tego święta było przypomnienie postaci z kultowych bajek, jak również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek. Bajek, w których postacie często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Był to również dzień promowania i rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych najmłodszych uczniów.

            • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

            • W październiku obchodziliśmy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto bibliotek szkolnych, ustanowione zostało przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. przez cały październik. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwoju zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Baśnie i legendy z całego świata”.

              W tym roku w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych udział wzięli uczniowie kl.1-3. Na lekcji bibliotecznej, poświęconej baśniom i legendom uczniowie poznali utwory pochodzące z różnych stron świata. Poznali mnóstwo niesamowitych, niebywałych, pięknych, a niekiedy i zagadkowych historii. Wszystkie zaprezentowane utwory cechowała ogromna wartość edukacyjna. Baśnie i legendy uczą młodego czytelnika, jak należy żyć: uwrażliwiają na dobro i zło, pokazują, jak powinno wyglądać postępowanie w różnych sytuacjach, uświadamiają konieczność pokonywania zagrożeń, przeszkód i życiowych przeciwności

              Wśród uczniów największym zainteresowaniem cieszyły się najsłynniejsze legendy europejskie. Uczniowie wysłuchali m.in. legendy pochodzące z Danii, Hiszpanii, Grecji. W ostatnim tygodniu października na długiej przerwie czytane były wybrane baśnie. Ponadto przez cały miesiąc w bibliotece szkolnej zorganizowana była wystawa książek „Baśnie i legendy świata”.

              Na pytanie „Czy warto czytać baśnie i legendy?” uczniowie zgodnie odpowiedzieli, że tak. Czytanie bowiem to najlepsza okazja do spędzenia wolnego czasu.

            • Światowy Dzień Mycia Rąk

            • 15 października uczniowie z grupy świetlicowej włączyli się w obchody tego święta. Jego celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk oraz mobilizacja jak największej ilości osób do częstego używania wody i mydła. Światowy Dzień Mycia Rąk to sposób na uświadomienie nie tylko uczniom, że mycie rąk ma ogromny wpływ na stan zdrowia i może uchronić przed wieloma chorobami. 

              Okazuje się, że mycie rąk wodą i mydłem przed posiłkiem i po skorzystaniu z toalety redukuje infekcje dróg oddechowych o około 25%. Co ważne, regularna higiena jest podstawą walki z koronawirusem. Dokładne mycie dłoni i częste ich odkażanie zmniejsza ryzyko zachorowania na COVID-19. Uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli okazję porozmawiać o tym jak ważne jest mycie rąk. Poznali szereg ciekawostek dotyczący np. ilości mikrobów znajdujących się na telefonie komórkowym, najbrudniejszych miejsc w domu itp. Ponadto wykonali demonstrację w praktyce – myjąc ręce według zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

            • "Dziady cz. II"

            • Dzisiaj w Dzień zaduszny uczniowie kl. VII brali udział w głośnym czytaniu " Dziadów cz.II".

              W niezwykłej scenerii, przy zasłoniętych oknach i zapalonych świecach przenieśli się w czasy romantyzmu, by poznać losy bohaterów dramatu Mickiewicza. "Dziady cz.II" to utwór opisujący dawny obrzęd ludowy związany z przywoływaniem dusz zmarłych, w trakcie którego żywi pomagają umarłym w odzyskaniu spokoju ducha, a zmarli w zamian udzielają żyjącym przestróg i nauk moralnych, na podstawie własnych doświadczeń. Ludowe widzenie świata w utworze wyraża treści związane z tym, jak żyć, by zasłużyć na szczęście wieczne.

            • Szkoła pamięta...

            • W ostatnim tygodniu października uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, bardzo licznie uczęszczali na nasz lokalny cmentarz. Oprócz zapalania symbolicznych zniczy, uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem  porządkowali groby poległych żołnierzy, a także stare, zapomniane mogiły.

              "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" - mawiał nasz wielki rodak - Jan Paweł II, dlatego pamiętamy ...

            • DEN w naszej szkole

            • Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, święto polskiej szkoły: nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów. Uczniowie naszej szkoły, chcąc wyrazić swą wdzięczność za trud wkładany w codzienną edukację, przygotowali z tej okazji akademię.

              Poza recytacją i śpiewem mogliśmy zobaczyć scenki z życia ucznia i szkoły. Pierwsza z nich  przedstawiała codzienny dylemat ucznia, czyli wymówkę - co zrobić, aby nie pójść do szkoły. Druga scenka prezentowała rozmowę uroczej pani redaktor z uczniami, z woźną oraz  nauczycielką. Akademia zakończyła się wspólną piosenką wszystkich występujących uczniów. Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał miły upominek w formie kwiatów.

            • Lapbook na języku angielskim

            • Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest to teczka lub większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala również na zbieranie informacji i nieskończone ich rozszerzanie według pomysłu dziecka. Prezentujemy kilka prac uczniów klasy trzeciej : Aleksandra Praszczyka, Mileny Kopieckiej, Pauliny Wysmołek, Niny Tyrki.

            • Pasowanie na ucznia kl. I

            • Uroczystości pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych odbyły się 7 października 2021r. Poprzedził je okres kilku tygodni przygotowań, w którym dzieci poznały prawa i obowiązki ucznia, poznali szkołę, jej pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów. Jest to przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale także dla rodziców, wychowawcy, starszych kolegów i koleżanek. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z radością w sercach i z przejęciem zaprezentowali przygotowane wierszyki i zaśpiewali piosenki. Po prezentacji uczniów nastąpiła ceremonia ślubowania uczniów i pasowania, którego dokonał Pan Dyrektor Paweł Klekot. Następnie wychowawca wręczył uczniom dyplomy i rożki ze słodyczami. Zadowoleni pierwszoklasiści wspólnie pozowali do fotografii.  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich uczniów.

            • Spotkanie z autorem książek

            • 4 października 2021r uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci, panem Romanem Pankiewiczem. Spotkanie zorganizowała pani Wioletta Pichit kierownik Gminnej Biblioteki w Kruszynie. Podczas spotkania gościli również uczniowie ze szkoły w Lgocie Małej i Widzowie. Pan Roman zaprezentował swoje książki o ważnych zawodach. ,,Nauczyciel’’, ,,Bibliotekarz’’, ,,Żołnierz’’, ,,Strażak’’ i ,,Policjant’’. Dzieci żywo reagowały na opowiadania autora o swojej pracy. Chętnie wysłuchali wszystkich książek z komentarzem autora. To była bardzo ciekawa lekcja.

            • Dzień chłopaka w naszej szkole

            • Dzień chłopaka w Polsce przypada 30 września. Z tej okazji  uczennice naszej szkoły zorganizowały akademię.  

              Dzień chłopaka obchodzą wszyscy chłopcy w całej Polsce.  W naszej szkole również poddaliśmy się nastrojowi tego dnia. Uśmiechy, drobne upominki, cukierki z pewnością uszczęśliwiły niejednego z nich.

              Dla wszystkich chłopców dziewczyny przygotowały krótkie przedstawienie i quiz.  Dziękujemy dziewczynom z klas: IV, V, VI, VII, VIII za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.  Wszystkim chłopcom życzymy uśmiechu i radości.

            • Czytamy z sercem

            • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja głośnego czytania. Jak powszechnie wiadomo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Serca. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”. Czytaliśmy teksty dotyczące nie tylko budowy, funkcjonowania  oraz chorób serca, ale również zachowań, które mogą nas przed  nimi uchronić. Teksty były dostosowane do wieku uczniów  i tak uczniowie kl.I-III wysłuchali  tekstu Małgorzaty Ficoń „Serce misia”, w kl. IV-V czytane było opowiadanie Aleksandry Chmielewskiej pt. „Ktoś”, natomiast w kl. VI-VIII był to tekst „Fantastyczna pompka” M. Ficoń oraz fragm. książki W. Grajkowskiego „Krew”. Dzień ten był niepowtarzalną okazją do promowania głośnego czytania literatury dotyczącej serca.

            • Z miłości do zwierząt

            • Wychowanie do wartości takich, jak prawda i dobro to misja, którą realizuje nasza szkoła już od wielu lat.  Działalność charytatywna to jeden ze sposobów pomagania innym a jednocześnie wzbogacania swojego wnętrza. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszynie pracują w Szkolnym Klubie Wolontariatu, pomagają dzieciom na Kresach, uczestniczą w zbiórkach Góra Grosza oraz Szlachetna Paczka, akcjach niesienia radości dzieciom z Domu Dziecka w Chorzenicach .

              Tej jesieni, kierowani miłością do zwierząt,  postanowiliśmy kolejny już raz zadbać     o naszych „braci mniejszych” z pobliskiego schroniska dla psów „As” w Jamrozowiźnie.

              Pies od dawna towarzyszy człowiekowi: jest przyjacielem, często traktujemy go jak członka rodziny.  Opiekowanie się zwierzęciem uczy dzieci wrażliwości i empatii. Niestety nie każdy psiak ma tyle samo szczęścia, czasami człowiek zawodzi te zależne od ludzi stworzenia. Wiele z nich porzucono, pozostawiono bez opieki, ciepłej budy i posiłku, niektóre doznały przemocy i cierpienia.  Takie właśnie psy znalazły opiekę w schronisku „As’, z którym nasza szkoła nawiązała współpracę.

              Potrzebne artykuły:

              - karma mokra dla psów i kotów,

              - żwirek do kuwet dla kotów,

              - koce,  ręczniki, kołdry bez pierza,

              - szczotki, grzebienie,

              - obroże, smycze, szelki,

              - szampony do kąpania psów i kotów .

              Czas trwania zbiórki:

              1.10.2021-15.11.2021

              W razie pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:

              Anną Gabryel

              Dorotą Wojtasińską

            • Dzień Kropki w kl. I

            • W ubiegłym tygodniu uczniowie kl. I włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to niezwykłe i wyjątkowe święto. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności, odwagi, ale również wzmocnienie pewności siebie. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie wysłuchali opowiadanie z książki „The Dot”. Poznali historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. To od maleńkiej kropki zaczyna się najpiękniejsza przygoda – odkrywanie siebie i swoich talentów. Podczas zajęć podjęliśmy wiele kreatywnych działań i zabaw w których główna bohaterką była KROPKA. Uczniowie bawili się przy muzyce, liczyli kropki, łączyli je ze sobą ,odgadywali ile widzą  kropek, rysowali po śladzie. Na koniec każdy z uczniów rysował swoją kropkę. To nietypowe święto stało się okazją do rozwijania i odkrywania drzemiących w naszych najmłodszych uczniach  talentów.

            • W hołdzie bohaterom i ofiarom II wojny światowej

            •  „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”.

                                                    Zbigniew Herbert

              W dniu 5 września uczestniczyliśmy w szczególnej uroczystości – gminnych obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pierwsze dni września 1939 roku boleśnie zapisały się na kartach historii naszej Małej Ojczyzny – mieszkańcy Kruszyny i okolicznych miejscowości doświadczyli licznych  egzekucji i szykan ze strony żołnierzy Wehrmachtu.

              Niedzielna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny, po której, w asyście Orkiestry Dętej,  odbył się przemarsz pod Obelisk Pamięci w Kruszynie. Zebrani wysłuchali przemówień okolicznościowych, po których złożono pod pomnikiem wiązanki biało – czerwonych kwiatów i zapalono znicze. Uczniowie naszej szkoły przygotowali na tę okoliczność montaż słowno – muzyczny, w którym słowami poetów i kompozytorów oddali hołd Tym, którzy potrafili „pięknie żyć i pięknie umierać”.

              W obchodach rocznicy Krwawego Poniedziałku uczestniczyło wielu znamienitych gości: Senator RP pan dr Ryszard Majer, przedstawiciele władz samorządowych na czele z  Wójt Gminy Kruszyna panią Jadwigą Zawadzką oraz Radnymi, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi, Zarząd oraz  członkowie TPK, druhowie OSP. Na uroczystości licznie zgromadziła się społeczność szkolna SP w Kruszynie oraz mieszkańcy gminy.

               Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu.

            • Żywa lekcja historii...

            • Trzeciego września gościliśmy w murach naszej szkoły Pana Stanisława Zasępę- członka Towarzystwa Przyjaciół Kruszyny, byłego mieszkańca Kruszyny, oficera wojskowego- który przybliżył  uczniom naszej szkoły wydarzenia z okresu II wojny światowej, a w szczególności tragiczną historię „krwawego poniedziałku” w Kruszynie ( 4 września 1939 r.).

              Pan Stanisław, który przybył do naszej szkoły na zaproszenie dyrektora i nauczycieli naszej szkoły opowiedział uczniom o tragicznych wydarzeniach z początku II wojny światowej. W szczegółowy sposób przedstawił tragiczne dzieje mieszkańców Kruszyny z 4 września 1939 r.

              Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści dotyczących przyczyn mordu dokonanego na bezbronnej ludności Kruszyny.

              To spotkanie  to „żywa lekcja historii”, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży.

            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

            • Dnia 24 czerwca w uroczysty sposób pożegnaliśmy naszych kolegów i koleżanki z klasy ósmej. Na uroczystej akademii klasa ósma podziękowała za wspólne lata spędzone w naszej szkole, a klasa siódma wręczyła im skromne upominki.

              Rozdanie świadectw kończących rok szkolny 2020/2021odbyło się 25 czerwca 2021r. w klasach lekcyjnych, w gronie wychowawców, klasowych kolegów i koleżanek bez uroczystej akademii. Był to wyjątkowo trudny rok, nic nie było „normalne”. Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się z naszych osiągnięć. Udało się wiele: udział i sukcesy w konkursach i olimpiadach, wycieczki, wyjścia, zawody sportowe.

              W tym dniu Wszystkim należą się gorące podziękowania:

              Uczniom za pracowitość, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw. Rodzicom za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie oraz pomoc i zaangażowanie w zdalną naukę.

              Przed nami wyczekiwane wakacje. Życzymy Wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, dużo słońca, radości, pogody ducha, poznania nowych, ciekawych miejsc i osób. Korzystajmy z uroków lata przede wszystkim mądrze i bezpiecznie. Nabierzmy sił do dalszej nauki i pracy w nowym roku szkolnym.

            • Konkurs o kardynale Wyszyńskim

            •    Uczennica klasy 8 - Aleksandra Mierczak wzięła udział w Wojewódzkim  Konkursie na prezentację multimedialną pt.: „Życie jest większe od legend, bo w życiu jest prawda. Rzecz o kardynale Stefanie Wyszyńskim”.  Praca naszej uczennicy była przygotowana merytorycznie i ciekawie, dlatego  zajęła wysokie trzecie miejsce, a także zdobyła cenne punkty do rekrutacji w szkole średniej.

              W 2021 roku obchodzona jest 120 rocznica urodzin i 40 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prawdopodobnie w tym roku odbędzie się także ogłoszenie jego beatyfikacji, pierwotnie zaplanowanej na 2020 rok, ale odłożonej z uwagi na pandemię. Rocznice zadecydowały o uchwaleniu przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej 2021 rokiem Prymasa Tysiąclecia.

                     Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi w Częstochowie. Honorowy patronat nad konkursem przyjęli Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo oraz Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski.

                       Patronatem medialnym konkurs objęło Radio „Jasna Góra” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela” i „Gazeta Częstochowska” – Tygodnik Regionalny.

              Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie 25 marca 2021 r. zorganizowała konferencję online podsumowującą konkurs.

                       Zwycięzcy konkursu mieli okazję udzielić wywiadu w Radiu „Jasna Góra” oraz zwiedzić Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            • Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

            • Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych i Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

              Z wielka dumą i uznaniem informujemy, że uczennica kl. VIII naszej szkoły-Justyna Rygał zdobyła dwa tytuły finalisty w konkursach z języka polskiego.

                   Uzyskanie tytułu finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych  uprawnia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z uwzględnieniem maksymalnej ilości punktów (100%) oraz daje pierwszeństwo wyboru szkoły średniej.

              Taką właśnie nagrodę będącą efektem ciężkiej pracy, wytrwałości i wiary we własne siły otrzymała Justyna Rygał.

              Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych  przebiegał w kilku etapach: szkolnym, rejonowym, ogólnopolskim. W każdym z tym etapów należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami ujętymi w podstawie programowej z języka polskiego dla szkół podstawowych poszerzonymi o zagadnienia konkursowe. Etap rejonowy i ogólnopolski składał się z części pisemnej ( napisanie rozprawki i rozwiązanie testu językowego) oraz części ustnej (umiejętność analizy i interpretacji utworu poetyckiego).

              Spośród kilkuset uczestników konkursu w gronie finalistów znalazła się właśnie Justyna Rygał.

              Organizatorem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych jest Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk .

              Drugi tytuł finalisty Justyna uzyskała w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

              Konkurs ten przebiegał również w trzech etapach, w którym oprócz zagadnień znajdujących się  w podstawie programowej dla drugiego etapu edukacyjnego należało wykazać się znajomością dodatkowych tekstów literackich.

              Udział w dwóch konkursach wymagał od Justyny wiele pracy, zaangażowania, wytrwałości oraz znajomości dodatkowych dzieł z literatury polskiej i obcej.

              Samokształcenie oraz wieloletnie świadome pogłębianie wiedzy poprzez lekturę dodatkowych tekstów literackich przyczyniły się  do sukcesu uczennicy.

              Składamy  serdeczne gratulacje  i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

            • Mali wynalazcy

            • Uczniowie klasy 3 zmienili się w wynalazców. Mieli przed sobą zadnie, aby stworzyć coś z zużytych rzeczy. Powstały niesamowite i niepowtarzalne prace. Przy ich wykonaniu wykazali się niezwykłą wyobraźnią, oryginalnym pomysłem i kreatywnością.

              Powyżej efekty prac naszych małych wynalazców: