• Aktualności

      • Wesołych Świąt

      • Świąt prawdziwie świątecznych: ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz. Jaśniejących pierwszą gwiazką co daje nadzieję na lepsze jutro i pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość.

       Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych  w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego Roku życzą:

       Pan Dyrektor,  Nauczyciele i Pracownicy Obsługi.

      • Finał Szlachetnej Paczki

      • Wolontariusze Szkolnych Kół  Wolontariatu z Kruszyny i z Widzowa składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

       Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić  wszystkie potrzeby schorowanej  73- letniej Pani Kamili  i jej 56 – letniej córki Maryli. Zebrana kwota w wysokości 4223,50 zł pozwoliła na zakup:

       - 175 m2 papy termozgrzewalnej

       - tony węgla

       - dwóch kołder 160x200, 2 poduszek 70x80, ręczników dużych kąpielowych, trzech kompletów pościeli 160x200, koców.

       Licznie zgromadzone produkty spożywcze i środki czystości zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie. Przygotowane zostały również specjalne upominki: mikser ręczny i suszarka do włosów.

        Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektorów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, Przedszkola w Widzowie, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz wszystkich mieszkańców Gminy Kruszyna, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

       Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, ze po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić największe pragnienie kobiet- zakup papy termozgrzewalnej na pokrycie budynku mieszkalnego, na który kobiety odkładały każdy grosz.

       Wywołanie uśmiechu na twarzach wdzięcznej rodziny jest najważniejszą formą podziękowania.

       Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

      • Wyprawa Świetliczaków na połów ryb głębinowych

      • Dzielna grupa Świetliczaków zrealizowała kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…zagadek”. Przypominamy, że projekt ma na celu między innymi rozwijanie świadomości ekologicznej oraz rozbudzanie ciekawości i wrażliwości na przyrodę. Poprzednio poznawaliśmy warzywa i owoce oraz wykonywaliśmy sałatki.  Obecny temat naszych badań brzmi: „Piła czy młot? Po co rybom narzędzia?”

       Uczniowie obejrzeli film o niezwykłych gatunkach ryb żyjących w morskich głębinach i posługujących się zaskakującymi sposobami na upolowanie zdobyczy. Dzieci dowiedziały się, że niektóre stworzenia morskie wyposażone zostały przez naturę w przedziwne narzędzia. Oto trzy okazy, które najbardziej spodobały się uczniom:

        Anglerfish zwany „rybą wędkarzem”. Posiada on na głowie wabik przypominający właśnie wędkę, na końcu której znajduje się świecący punkcik, który dzięki procesowi chemicznemu – bioluminescencji – produkuje niebiesko-zielone światło. Ryba wykorzystuje świecący wabik jak przynętę. Macha tam i z powrotem, by przyciągnąć zdobycz

       Fangtooth – „ryba-wampir” również przyciągnęła uwagę dzieci. Dowiedzieliśmy się, że swoją nazwę zawdzięcza ona ostrym kłom, które złowieszczo wystają z rybiej paszczy. Biorąc pod uwagę stosunek długości ciała do długości kłów, „fangtooth” może poszczycić się najdłuższymi zębami wśród organizmów zamieszkujących ocean.

       Snailfish- „ryba ślimak” żyje w zachodniej części Pacyfiku w głębinie osiągającej nawet 9000 m. Najbardziej na dziecięcą wyobraźnię podziałał fakt, że te zadziwiające ryby potrafią wytrzymać ciśnienie równoważne sile 1 600 słoni stąpających po dachu samochodu Mini. Ich bladoróżowe ciało, często niepokryte łuskami przypomina ślimaka bez skorupki.

       Zadaniem Świetliczaków było też wykonanie pracy plastycznej „Podwodny świat”.  Uczniowie kolorowali, wycinali a następnie przyklejali na niebieski karton wybrane rybki. Chłopcy preferowali te o groźnym wyglądzie, dziewczynki wolały używać optymistycznie nastrajających kolorów. Wspólna praca uczy współdziałania, cierpliwości i akceptacji dla czyichś wyborów. Efekt widoczny na zdjęciu daje nam wgląd do dziecięcej wyobraźni, zdobytej wiedzy oraz ciekawości świata.

      • Wirtualny biznes w naszej szkole

      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

       Od listopada nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.

       Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
       i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

       Wirtualny biznes – realne kompetencje

       W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących sklep z elektroniką. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

       Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.„Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące
       i praktyczne” komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje Pan Paweł Klekot- Dyrektor Szkoły.

       Nauczyciel jako mentor biznesu

       Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatówz ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylkowiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Justyna Broniszewska.

       Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych,nasza szkoła dołączyła do elitarnegogrona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

       Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.