W ostatnich dniach października w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Dnia Papieskiego, kiedy to pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.
Upamiętnieniu postaci naszego Wielkiego Rodaka towarzyszyło wiele inicjatyw. Przygotowano gazetkę okolicznościową opatrzoną hasłem tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy”, przedstawiającą fotorelację z licznych podróży Jana Pawła II i jego spotkań z wiernymi. W bibliotece szkolnej można było zobaczyć ekspozycję książek o naszym papieżu. Zorganizowano również Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ja i Jan Paweł II na spacerze”, adresowany do uczniów kl. I-III szkół podstawowych naszej gminy. Spośród nadesłanych prac wyłoniono następujących zwycięzców: I miejsce: Iga Orzińska – ucz. kl. III SP w Lgocie Małej, II miejsce: Olga Włodarczyk – ucz. kl. II SP w Kruszynie, III miejsce: Aleksandra Zatoń – ucz. kl. II SP w Widzowie. Przyznano również 7 wyróżnień, które otrzymali: Krystian Wierzbicki – ucz. kl. I SP w Kruszynie, Kacper Błoch – ucz. kl. II SP w Kruszynie, Anna Głąb – ucz. kl. II SP w Lgocie Małej, Julia Kruk – ucz. kl. I SP w Lgocie Małej, Rafał Rorat – ucz. kl. II w Lgocie Małej, Mateusz Siwy – ucz. kl. III SP w Widzowie, Filip Zatoń – ucz. kl. III SP w Widzowie.
Centralnym punktem obchodów Dnia Papieskiego była akademia, podczas której przedstawiono biografię, nauczanie oraz przykłady świętości Jana Pawła II. Słuchacze mieli okazję poznać mało znane fakty z życia Ojca Świętego, jego pasje i zainteresowania oraz przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Spotkanie było też okazją do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek religijnych, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć ukochanej przez papieża „Barki”. W czasie akademii także uhonorowano dyplomami zwycięzców wspomnianego wyżej konkursu plastycznego. Sympatycznym akcentem były „papieskie kremówki”, których mogliśmy tego dnia skosztować dzięki uprzejmości Rady Rodziców.
Dzień Papieski jest nie tylko wspomnieniem, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty nam wskazywał. Cieszymy się, że spotkanie całej społeczności szkolnej Jemu poświęcone przebiegało w tak ciepłej i serdecznej atmosferze, wszak zgromadził nas Wielki Człowiek, który umiłował wszystkich ludzi, a szczególnie dzieci.