• Aktualności

      • Konkursy w naszej szkole...

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu konkursach, odnosząc liczne sukcesy.

       Oto nasi zwycięzcy:

       Wojciech Zasępa- I miejsce w Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym na Komiks "Romantyczne historie we współczesnej scenerii"

       Kacper Błoch- III miejsce w Konkursie Powiatowym " Najładniejsza kartka na Boże Narodzenie "

       Aleksandra Orzechowska - wyróżnienie w Gminnym Konkursie Literackim " Święta Bożego Narodzenia w moim domu "

       Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

      • Staś Tarkowski i ja - młodzi patrioci

      • W związku ze sto sześćdziesiątą rocznicą powstania styczniowego nasza szkoła, której imię upamiętnia to wielkie wydarzenie, podejmuje różnego rodzaju działania mające na celu przekazanie kolejnym pokoleniom młodych obywateli wiedzy o Ojczyźnie.

       Patriotyzm to postawa oznaczająca szeroko pojętą miłość do Ojczyzny, często wiązana z koniecznością poświęcenia własnego życia dla dobra kraju. Na przestrzeni lat wykształcenie się poczucia państwowości i przynależności do określonej narodowości było związane z obecnością motywów patriotycznych w literaturze. Wielkim pisarzem, patriotą  i budzicielem sumień nazwano Henryka Sienkiewicza, który miłość do Ojczyzny zawarł w szeregu swoich dzieł literackich. Nie tylko powieść "Krzyżacy"  krzepiła serca rodaków żyjących pod zaborami. Twórca starał się również młodzież budzić do postawy miłości swojego kraju.

       Klasa szósta podczas omawiania powieści "W pustyni i w puszczy" tego autora miała okazję odkryć, że nawet tutaj pojawia się wątek walki o wolność i pragnienia odzyskania niepodległości. Tekst publikowany w odcinkach od 1910r. przypominał młodym Polakom wtedy oraz przypomina teraz, że determinacja, gotowość do poświęcenia życia oraz odwaga to wartości, które kierowały powstańcami w 1863r.

       Uczniowie przyjrzeli się postaci Stasia Tarkowskiego oraz jego ojca, którzy żyjąc na odległym kontynencie, pamiętali  o Ojczyźnie.  Jako podsumowanie omawiania lektury  szóstoklasiści wykonali lapbooki ukazujące wątek patriotyczny w powieści "W pustyni i w puszczy". Prezentujemy kilka tych prac bogatych w treść oraz pięknych pod względem graficznym.

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • 21 lutego już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.  Celem tego święta jest przypomnienie wszystkim narodom jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i  dbałość o jego przetrwanie.  Język ojczysty jest bowiem  najważniejszą wartością każdego narodu i jest świadectwem jego istnienia, dlatego chroniąc go, dbamy o wspólne dziedzictwo kulturowe. W ramach obchodów tego święta uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady ortograficzne oraz gramatyczne, zmierzyli się z łamańcami językowymi. Ponadto wśród uczniów kl.VI przeprowadzono konkurs poprawnościowy. Stawili oni czoła językowym dylematom typu: sweter czy sweter, włączać czy włanczać itp. Najlepszym znawcą, a raczej znawczynią  języka polskiego okazała się Zuzanna Cichoń. Gratulujemy! Na hollu głównym przygotowano również gazetkę ścienną . Cały czas trwa również konkurs kaligraficzny „Sztuka pisania”. Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w nim.

       Dbajmy o naszą mowę ojczystą każdego dnia! Zwracajmy uwagę na interpunkcję, znaki diaktryczne. Nie zgadzajmy się na byle jakość, bo „Musi być czysty język ojczysty!” PAMIĘTAJMY: o właściwym posługiwaniu się nim w mowie i piśmie nie tylko od święta!

      • Wspomnienie...

      • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

       Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  naszej koleżanki Pani Agnieszki Włodarczyk-Peszke, nauczycielki, która od 24 lat z wielkim poświęceniem i ogromną energią kształciła oraz inspirowała uczniów i wychowanków. Przez wiele lat nasze drogi splatały się ze sobą. Była osobą znaną i szanowaną w lokalnym środowisku. Pragniemy wyrazić ogromny smutek z powodu tej nagłej straty.  Wciąż nie możemy uwierzyć, że nie ma jej wśród nas. Jeszcze niedawno krzątała się w budynku szkoły, troszczyła się o uczniów, rozmawiała, śmiała się. Pani Agnieszka była osobą ambitną, nieustannie pragnęła doskonalić swoją pracę, spieszyła się, jakby chciała zdążyć wykonać jeszcze wiele zadań stojących na jej drodze. Dotknięta poważną chorobą podjęła walkę, jednak musiała odejść przedwcześnie. W naszych sercach pozostanie na zawsze życzliwa pamięć o Niej.

       „Ktoś tutaj był,

       a potem nagle zniknął

       i uporczywie go nie ma”

       (Wisława Szymborska)

       Niech odpoczywa w pokoju.

       Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie

      • Wesołych Świąt

      • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

       kierujemy do Państwa płynące

       z serca życzenia

       radosnych, spokojnych świąt,

       przepełnionych nadzieją i magią

       wigilijnej nocy,

       a w Nowym Roku 2023

          wszelkiej pomyślności.

      • Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim

      • W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas VII i VIII ze SP w Kruszynie, Widzowie i Jackowie wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku obcym, kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek  świątecznych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych u uczniów (tym z kolei nie zabrakło oryginalnych i inspirujących pomysłów).

       Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

       I miejsce:    Justyna Niemiec

       II miejsce :  Marika Bodanka

       III miejsce:  Emilia Kubat

       Wyróżnienie:

       Olga Misiewicz

       Daniel Dróżdż

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

      • Konkurs 'Christmas Stocking'

      • W dniu 20.12.2022 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs 'Christmas Stocking'. Dziękujemy za udział, włożoną pracę oraz poświęcony czas. Wyniki:

       I miejsce uzyskała uczennica klasy trzeciej Wiktoria Wieczorek. 

       II miejsce przyznano dwóm uczniom klasy drugiej: Michałowi Kamińskiemu oraz Filipowi Psiukowi. 

       III miejsce zdobył drugoklasista Adam Tarnowski. 

       Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. 

       Organizator Anna Gabryel 

      • „Mistrz Ortografii”

      • Drugiego grudnia Marika Bodanka i Bartosz Ościk reprezentowali uczniów naszej szkoły w IV Regionalnym Dyktandzie im. Jury Krakowsko-Częstochowskiej „Mistrz Ortografii”.

       Dyktando, z którym zmierzyli się nasi uczniowie było niezwykle trudne, mimo tego uczennica naszej szkoły Marika Bodanka zdobyła III miejsce.

       Serdecznie dziękujemy Marice i Bartkowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

      • Finał Szlachetnej Paczki

      • Wolontariusze Szkolnych Kół  Wolontariatu z Kruszyny i z Widzowa składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

       Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić  potrzeby rodziny Pana Jana mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3738,10 zł pozwoliła na zakup:

       - lodówki

       - odkurzacza

       - kołdry i pościeli

       - butów i odzieży

       - produktów spożywczych

       - środków czystości

       - artykułów szkolnych

       Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel, buty i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie.

       Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie,  nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

       Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny-  zakupić lodówkę, odkurzacz, kołdrę i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

       Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

      • „Szlachetna Paczka”

      • Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

       Szkolne Koła Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie serdecznie proszą o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.

       W tym roku pragniemy wspomóc  Rodzinę  pana Jana mieszkającą na terenie naszej gminy.

       Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:

       Lodówka
       Rodzina posiada starą lodówkę, która bardzo często się psuje, przy czym nie spełnia już ona swych podstawowych zadań. Niestety koszt nowej znacznie przewyższa finansowe możliwości rodziny.

       Kołdra i poduszka
       Kołdra i pościel w rozmiarze 160cm x 200cm, poduszka 50x70 lub 70x80cm, koc 140 - 160cm x 200cm, ręczniki kąpielowe i mniejsze

       Kołdra i poduszka dla pana Edwarda jest bardzo potrzebna, ponieważ mężczyzna dużo czasu spędza w łóżku. Komplet którego używa teraz jest w bardzo złym stanie. Nowy komplet będzie odciążeniem domowego budżetu.

       W tym niewielkim domu, w którym wychowywane jest dziecko niezmiernie ważne jest utrzymanie czystości. Niestety rodziny nie jest stać na zakup odkurzacza, a niewątpliwie ułatwiłby on zadanie domownikom.

       Środki czystości
       Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.

       Inne, ważne potrzeby Rodziny:
       Żywność trwała
       (ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach)

       Odzież

       Jan: Dres (Całoroczne) rozmiar: XL,

       Jan: Kurtka (Zimowe) rozmiar: XL, Uwagi: Pan Jan ma 190 cm wzrostu

       Maciej: Kurtka (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Piżama (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Spodnie (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Sweter (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Szalik (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Skarpetki (Zimowe) rozmiar: 146 cm, Uwagi: rozmiar stopy 33

       Maciej: Rękawiczki (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Czapka (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Dres (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Bielizna (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Bluza (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Anna: Kurtka (Zimowe) rozmiar: 164 cm,

       Anna: Dres (Zimowe) rozmiar: 164 cm,

       Edward: Kurtka (Zimowe) rozmiar: XL, Uwagi: Pan Edward ma 180 cm wzrostu

       Edward: Dres (Zimowe) rozmiar: XL,

       Obuwie

       Jan: Adidasy- rozmiar: 44,

       Maciej: Kozaki/buty zimowe -rozmiar: 33,

       Maciej: Adidasy- rozmiar: 33,

       Anna: Kozaki/buty zimowe -rozmiar: 40, Uwagi: Płaskie, nie na obcasie

       Anna: Pantofle (eleganckie) rozmiar: 40, Uwagi: Płaskie, nie na obcasie

       Edward: Adidasy- rozmiar: 43,

       Materiały szkolne

       zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania

       Szczególne upominki

       Jan: kosmetyki/przybory do golenia

       Maciej: zabawki, szczególnie samochody resoraki

       Anna: perfumy

       Edward: kosmetyki/przybory do golenia

       Finał Szlachetnej Paczki 2022 odbędzie się w weekend 10-11 grudnia.

       Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

       Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas.

       Jak możemy pomóc ?

       Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom Rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie.
       Każdy z nas może pomóc! Pamiętajmy: DOBRO POWRACA!

       W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
       Justyna Milejska-Cień ( tel.513 947 325)

       Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)
       Agnieszka Kuźnicka (tel.668 832 033)

        

      • Święto Niepodległości

      • 10 listopada inscenizacją słowno – muzyczną pt. „Pisk Białego Orła” upamiętniliśmy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Motywem przewodnim przedstawienia był biały orzeł, którego pisk nie pozwalał bohaterom sztuki tracić nadziei na odzyskanie wolności. Spektakl odbył się w scenerii, która oddawała realia życia ówczesnych czasów. Gra sceniczna naszych uczniów przeplatana była śpiewem pięknych i przejmujących piosenek. Dopełnieniem przedstawienia  był  taniec z flagami w wykonaniu naszych uczennic oraz taniec białego orła i czarnych ptaków symbolizujących trzech zaborców.  Inscenizacja pt. „Pisk Białego Orła” była piękną lekcją historii – lekcją patriotyzmu, która miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i pamięci o bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

       W ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

      • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      • Podobnie jak w ubiegłym roku – 8 listopada włączyliśmy się w obchody Dnia Zdrowego Śniadania. Dla uczniów klasy 3 był to szczególny dzień, bowiem uczestniczyli w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu się, dowiedzieli się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepszą koncentrację i siłę do zabawy. Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak wyglądają tradycyjne śniadania dzieci na całym świecie, segregowali produkty na te zdrowe i niezdrowe, poznali ilość cukru w znanych i często spożywanych produktach i napojach oraz odmierzali ich zawartość. Następnie przygotowali pyszne, zdrowe i pożywne kanapki dające energię do pracy, nauki i zabawy na cały dzień. Prezentowane śniadanka w postaci kolorowych kanapek, potwierdziły, że nasi uczniowie w pełni potrafią zadbać o swoje zdrowie, używając produktów zapewniających ich energię na cały dzień!
       Po takim śniadaniu nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom..

        SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

      • Podsumowanie akcji „Święty Mikołaj na Kresach”

      • 17 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji " Święty Mikołaj na Kresach".                    W tym niełatwym czasie wojny na Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają Polacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim. Idea tegorocznej akcji polegała na przygotowaniu przez uczniów jednej klasy paczki dla jednego kolegi/koleżanki z Ukrainy. W przygotowanych prezentach znalazły się: zeszyty, kredki, plastelina, mazaki, długopis, ołówek, czekolada, cukierki, batony, ciastka. Nasi uczniowie przygotowali podarunki wzbogacone o puzzle, gry edukacyjne oraz kartki z życzeniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i okazaną dobroć.

      • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

      • W dniach 19 -23 października w naszej szkole zorganizowano szereg działań w ramach Tygodnia Uczniowskiej Supermocy. Ta ogólnopolska akcja została zorganizowana przez p. Joannę Gadomską ("Biologia z Blondynką") oraz p. Katarzynę Włodkowską ("Facetka od polaka"). Patronat medialny nad akcją sprawowali m. in.: EDICO- Centrum Rozwoju Edukacji, Głos Nauczycielski, Progresownia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile i Koninie, Edukacje- Inspiracje, Superbelfrzy i inni.
       Uczniowie nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich umiejętności, projekt miał na celu uświadomienie im swoich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku. Dzięki naszej akcji uczniowie zrozumieli, że warto rozwijać swoje zdolności, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim wierzyć w siebie i swoje możliwości. W ten sposób można zbudować swoją drogę do gwiazd.

       Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz poczucie spełnienia.

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dzieci. Dlatego też  bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta, które przypada 5 listopada - w rocznicę urodzin Walta Disneya (znanego producenta bajek). Dzień Postaci z Bajek na stałe wpisał się w kalendarz  biblioteki szkolnej. Już kolejny rok  z rzędu z tej okazji organizowane są lekcje biblioteczne poświęcone najbardziej znanym i lubianym postaciom z bajek. 7 listopada uczniowie klasy I i II wzięli udział w takich zajęciach podczas których rozpoznawali bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowali rekwizyty, przez chwilę stali się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna fasoli od grochu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Najwięcej emocji przyniosła zabawa pt. ”Zatrute jabłko” –  rozwijająca szybkość i  refleks.  W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły przeróżne przedmioty wśród których były koszulki, maskotki, książki, lalki, figurki przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie, a następnie je zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klasy. Nie zabrakło: Księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Olafa, Minionków, Spangeboba i wielu innych bajkowych postaci. Natomiast uczniowie kl.3 przystąpili do zmagań konkursowych  również dotyczących rozpoznawania bajkowych postaci i tytułów bajek. Najlepiej z pytaniami poradziły sobie 3 uczennice: Zuzanna Gałbas, Zuzanna Szczepocka i Michalina Musiał.
       Celem obchodów tego dnia było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Była to również niebywała okazja promowania
        i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród  naszych najmłodszych uczniów.

      • #Szkoła Pamięta 2022

      • Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła Pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu i lokalnej społeczności. W ramach tej akcji podjęto różnorodne działania upamiętniające tj.: odwiedzenie pobliskiego cmentarza i porządkowanie grobów, palenie zniczy oraz porządkowanie terenu wokół pomnika upamiętniającego zamordowanych mieszkańców naszej gminy z rąk hitlerowskiego okupanta. Do powyższej akcji włączyli się również nasi najmłodsi uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

       Poprzez te działania oddaliśmy hołd bohaterom, którzy zginęli za wolną Polskę.

        #SzkołaPamięta

      • Kampania Białych Serc

      • W dniach od 12 – 23 października nasza szkoła wzięła udział w XVII edycji Kampanii Białych Serc. W tym roku kampania przebiegała pod hasłem „Włącz Alarm” i zwracała uwagę na problem uzależnienia od telefonów komórkowych i Internetu. Symbolem kampanii są białe serca, którymi uczniowie przystroili okna sali lekcyjnej. W ramach obchodów  odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące fonoholizmu, uczniowie wykonali plakat pt. „STOP używaniu telefonów na przejściach dla pieszych” oraz porządkowali zaniedbane groby na pobliskim cmentarzu. W akcję włączyli się również nasi najmłodsi uczniowie kl. I-III, którzy wzięli udział w Marszu Białych Serc.

      • „Mała książka – wielki człowiek”

      • W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki - uczniowie klasy pierwszej otrzymali bezpłatne Wyprawki Czytelnicze, czyli pakiet książeczek w skład których wchodzą:  - „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów dziecięcych, - „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania. Celem kampanii jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
       Dzięki przekazanym Wyprawkom Czytelniczym nauka czytania może stać się prawdziwą przyjemnością, rozbudzać wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka oraz pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

       Życzymy naszym najmłodszym uczniom miłej lektury!

      • Wycieczka do Torunia

      • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Torunia. Zobaczyliśmy wiele cennych zabytków kultury średniowiecznej. Zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, braliśmy udział w warsztatach wypieku toruńskich pierników . Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • 29 września uczniowie klas I-III wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Gościem specjalnym była pani Wioletta Pichit – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie, która z wielką przyjemnością zapoznała naszych najmłodszych uczniów z książką Janiny Porazińskiej  pt. „Kozucha Kłamczucha”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali bajki i odpowiadali na pytania, a na koniec zmierzyli się z mini konkursem w ramach, którego uczniowie kl. III mieli odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego nie powinniśmy kłamać?”, natomiast uczniowie kl. I i II mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną ukazującą wybraną przygodę naszej książkowej bohaterki.
                      Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania zarówno biblioteki szkolnej jak i publicznej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom  książkę przez co najmniej 10 minut. Niech tych okazji do czytania dzieciom będzie jak najwięcej, bowiem czytanie na głos  stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.