• Wesołych Świąt

• Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz odpoczynku w gronie rodzinnym.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• Jak co roku, także i w tym roku nasza szkoła włączyła się do wspólnego świętowania tego dnia. Jego obchody przypadają w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa  Christiana Andersena.  Z tej okazji  biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów :

- kl II: Konkurs czytelniczy dotyczący znajomości baśni H. CH. Andersena. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym znajomość poszczególnych baśni.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Tymoteusz Bodanka – I miejsce

Alan Miarzyński – II miejsce

Nikola Bińczyk – II miejsce

Oskar Bartnik – II miejsce

Zuzanna Szczepocka – III miejsce

Aleksander Skoczylas – III miejsce

Jagoda Pilarz – III miejsce

- kl IV:  Konkurs czytelniczy pt. „Moja ulubiona baśń H. CH. Andersena”. Zadaniem konkursowym było wybranie ulubionej baśni i uzasadnienie dlaczego tę baśń uczeń lubi najbardziej?

Zwycięzcy konkursu to:

Olga Włodarczyk – I miejsce

Zuzanna Bodanka – II miejsce

Kornelia Kowalska – III miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

• XVIII Turniej Piłki Nożnej

• 6 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kruszyna. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie w dwóch kategoriach: grupa starsza rocznik 2007 i 2008 oraz młodsza 2009 i młodsi. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych atmosfera była gorąca,  a uczniowie pięknie prezentowali swoje umiejętności piłkarskie. W turnieju łącznie uczestniczyło 9 drużyn w obu kategoriach a wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria 2009 i młodsi:

I – miejsce SP w Widzowie, II – miejsce SP w Rzerzęczycach, III – miejsce SP w Lgocie Małej, IV – miejsce SP w Jackowie, V – miejsce SP w Kruszynie

Kategoria 2007 i 2008

I – miejsce SP w Rzerzęczycach, II – miejsce SP w Kruszynie, III – miejsce SP w Witkowicach, IV – miejsce SP w Widzowie  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten wypadł w sobotę, obchodziliśmy go w poniedziałek 4 kwietnia. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. W najmłodszych klasach przeprowadzono pogadanki poświęcone tematyce autyzmu, dzięki różnym ćwiczeniom, uczniowie mogli przekonać się i doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Dodatkowym działaniem podjętym przez SU było odczytanie informacji dotyczących autyzmu oraz fragmentu książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. ”Kosmita” przez szkolny radiowęzeł.