• Aktualności

      • Wesołych Świąt

      • Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia:

       dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz odpoczynku w gronie rodzinnym.

      • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      • Jak co roku, także i w tym roku nasza szkoła włączyła się do wspólnego świętowania tego dnia. Jego obchody przypadają w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa  Christiana Andersena.  Z tej okazji  biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów :

       - kl II: Konkurs czytelniczy dotyczący znajomości baśni H. CH. Andersena. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym znajomość poszczególnych baśni.

       Zwycięzcami konkursu zostali:

       Tymoteusz Bodanka – I miejsce

       Alan Miarzyński – II miejsce

       Nikola Bińczyk – II miejsce

       Oskar Bartnik – II miejsce

       Zuzanna Szczepocka – III miejsce

       Aleksander Skoczylas – III miejsce

       Jagoda Pilarz – III miejsce

       - kl IV:  Konkurs czytelniczy pt. „Moja ulubiona baśń H. CH. Andersena”. Zadaniem konkursowym było wybranie ulubionej baśni i uzasadnienie dlaczego tę baśń uczeń lubi najbardziej?

       Zwycięzcy konkursu to:

       Olga Włodarczyk – I miejsce

       Zuzanna Bodanka – II miejsce

       Kornelia Kowalska – III miejsce

       Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

      • XVIII Turniej Piłki Nożnej

      • 6 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kruszyna. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie w dwóch kategoriach: grupa starsza rocznik 2007 i 2008 oraz młodsza 2009 i młodsi. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych atmosfera była gorąca,  a uczniowie pięknie prezentowali swoje umiejętności piłkarskie. W turnieju łącznie uczestniczyło 9 drużyn w obu kategoriach a wyniki przedstawiają się następująco:

       Kategoria 2009 i młodsi:

       I – miejsce SP w Widzowie, II – miejsce SP w Rzerzęczycach, III – miejsce SP w Lgocie Małej, IV – miejsce SP w Jackowie, V – miejsce SP w Kruszynie

       Kategoria 2007 i 2008

       I – miejsce SP w Rzerzęczycach, II – miejsce SP w Kruszynie, III – miejsce SP w Witkowicach, IV – miejsce SP w Widzowie  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny.

      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten wypadł w sobotę, obchodziliśmy go w poniedziałek 4 kwietnia. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. W najmłodszych klasach przeprowadzono pogadanki poświęcone tematyce autyzmu, dzięki różnym ćwiczeniom, uczniowie mogli przekonać się i doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Dodatkowym działaniem podjętym przez SU było odczytanie informacji dotyczących autyzmu oraz fragmentu książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. ”Kosmita” przez szkolny radiowęzeł.