• Wesołych Świąt

wigilijnej nocy,

a w Nowym Roku 2023

wszelkiej pomyślności.

• Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim

• W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas VII i VIII ze SP w Kruszynie, Widzowie i Jackowie wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku obcym, kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek  świątecznych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych u uczniów (tym z kolei nie zabrakło oryginalnych i inspirujących pomysłów).

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:    Justyna Niemiec

II miejsce :  Marika Bodanka

III miejsce:  Emilia Kubat

Wyróżnienie:

Olga Misiewicz

Daniel Dróżdż

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

• Konkurs 'Christmas Stocking'

• W dniu 20.12.2022 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs 'Christmas Stocking'. Dziękujemy za udział, włożoną pracę oraz poświęcony czas. Wyniki:

I miejsce uzyskała uczennica klasy trzeciej Wiktoria Wieczorek.

II miejsce przyznano dwóm uczniom klasy drugiej: Michałowi Kamińskiemu oraz Filipowi Psiukowi.

III miejsce zdobył drugoklasista Adam Tarnowski.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Organizator Anna Gabryel

• „Mistrz Ortografii”

• Drugiego grudnia Marika Bodanka i Bartosz Ościk reprezentowali uczniów naszej szkoły w IV Regionalnym Dyktandzie im. Jury Krakowsko-Częstochowskiej „Mistrz Ortografii”.

Dyktando, z którym zmierzyli się nasi uczniowie było niezwykle trudne, mimo tego uczennica naszej szkoły Marika Bodanka zdobyła III miejsce.

Serdecznie dziękujemy Marice i Bartkowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Finał Szlachetnej Paczki

• Wolontariusze Szkolnych Kół  Wolontariatu z Kruszyny i z Widzowa składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić  potrzeby rodziny Pana Jana mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3738,10 zł pozwoliła na zakup:

- lodówki

- odkurzacza

- kołdry i pościeli

- butów i odzieży

- produktów spożywczych

- środków czystości

- artykułów szkolnych

Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel, buty i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie.

Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie,  nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny-  zakupić lodówkę, odkurzacz, kołdrę i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”