• Święto Niepodległości

• 10 listopada inscenizacją słowno – muzyczną pt. „Pisk Białego Orła” upamiętniliśmy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Motywem przewodnim przedstawienia był biały orzeł, którego pisk nie pozwalał bohaterom sztuki tracić nadziei na odzyskanie wolności. Spektakl odbył się w scenerii, która oddawała realia życia ówczesnych czasów. Gra sceniczna naszych uczniów przeplatana była śpiewem pięknych i przejmujących piosenek. Dopełnieniem przedstawienia  był  taniec z flagami w wykonaniu naszych uczennic oraz taniec białego orła i czarnych ptaków symbolizujących trzech zaborców.  Inscenizacja pt. „Pisk Białego Orła” była piękną lekcją historii – lekcją patriotyzmu, która miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i pamięci o bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

W ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• Podobnie jak w ubiegłym roku – 8 listopada włączyliśmy się w obchody Dnia Zdrowego Śniadania. Dla uczniów klasy 3 był to szczególny dzień, bowiem uczestniczyli w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu się, dowiedzieli się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepszą koncentrację i siłę do zabawy. Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak wyglądają tradycyjne śniadania dzieci na całym świecie, segregowali produkty na te zdrowe i niezdrowe, poznali ilość cukru w znanych i często spożywanych produktach i napojach oraz odmierzali ich zawartość. Następnie przygotowali pyszne, zdrowe i pożywne kanapki dające energię do pracy, nauki i zabawy na cały dzień. Prezentowane śniadanka w postaci kolorowych kanapek, potwierdziły, że nasi uczniowie w pełni potrafią zadbać o swoje zdrowie, używając produktów zapewniających ich energię na cały dzień!
              Po takim śniadaniu nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom..

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

• Podsumowanie akcji „Święty Mikołaj na Kresach”

• 17 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji " Święty Mikołaj na Kresach".                    W tym niełatwym czasie wojny na Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają Polacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim. Idea tegorocznej akcji polegała na przygotowaniu przez uczniów jednej klasy paczki dla jednego kolegi/koleżanki z Ukrainy. W przygotowanych prezentach znalazły się: zeszyty, kredki, plastelina, mazaki, długopis, ołówek, czekolada, cukierki, batony, ciastka. Nasi uczniowie przygotowali podarunki wzbogacone o puzzle, gry edukacyjne oraz kartki z życzeniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i okazaną dobroć.

• Tydzień Uczniowskiej Supermocy

• W dniach 19 -23 października w naszej szkole zorganizowano szereg działań w ramach Tygodnia Uczniowskiej Supermocy. Ta ogólnopolska akcja została zorganizowana przez p. Joannę Gadomską ("Biologia z Blondynką") oraz p. Katarzynę Włodkowską ("Facetka od polaka"). Patronat medialny nad akcją sprawowali m. in.: EDICO- Centrum Rozwoju Edukacji, Głos Nauczycielski, Progresownia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile i Koninie, Edukacje- Inspiracje, Superbelfrzy i inni.
              Uczniowie nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich umiejętności, projekt miał na celu uświadomienie im swoich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku. Dzięki naszej akcji uczniowie zrozumieli, że warto rozwijać swoje zdolności, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim wierzyć w siebie i swoje możliwości. W ten sposób można zbudować swoją drogę do gwiazd.

Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz poczucie spełnienia.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dzieci. Dlatego też  bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta, które przypada 5 listopada - w rocznicę urodzin Walta Disneya (znanego producenta bajek). Dzień Postaci z Bajek na stałe wpisał się w kalendarz  biblioteki szkolnej. Już kolejny rok  z rzędu z tej okazji organizowane są lekcje biblioteczne poświęcone najbardziej znanym i lubianym postaciom z bajek. 7 listopada uczniowie klasy I i II wzięli udział w takich zajęciach podczas których rozpoznawali bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowali rekwizyty, przez chwilę stali się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna fasoli od grochu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Najwięcej emocji przyniosła zabawa pt. ”Zatrute jabłko” –  rozwijająca szybkość i  refleks.  W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły przeróżne przedmioty wśród których były koszulki, maskotki, książki, lalki, figurki przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie, a następnie je zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klasy. Nie zabrakło: Księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Olafa, Minionków, Spangeboba i wielu innych bajkowych postaci. Natomiast uczniowie kl.3 przystąpili do zmagań konkursowych  również dotyczących rozpoznawania bajkowych postaci i tytułów bajek. Najlepiej z pytaniami poradziły sobie 3 uczennice: Zuzanna Gałbas, Zuzanna Szczepocka i Michalina Musiał.
              Celem obchodów tego dnia było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Była to również niebywała okazja promowania
               i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród  naszych najmłodszych uczniów.