• Aktualności

      • „Szlachetna Paczka”

      • Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

       Szkolne Koła Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie serdecznie proszą o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.

       W tym roku pragniemy wspomóc  Rodzinę  pana Jana mieszkającą na terenie naszej gminy.

       Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:

       Lodówka
       Rodzina posiada starą lodówkę, która bardzo często się psuje, przy czym nie spełnia już ona swych podstawowych zadań. Niestety koszt nowej znacznie przewyższa finansowe możliwości rodziny.

       Kołdra i poduszka
       Kołdra i pościel w rozmiarze 160cm x 200cm, poduszka 50x70 lub 70x80cm, koc 140 - 160cm x 200cm, ręczniki kąpielowe i mniejsze

       Kołdra i poduszka dla pana Edwarda jest bardzo potrzebna, ponieważ mężczyzna dużo czasu spędza w łóżku. Komplet którego używa teraz jest w bardzo złym stanie. Nowy komplet będzie odciążeniem domowego budżetu.

       W tym niewielkim domu, w którym wychowywane jest dziecko niezmiernie ważne jest utrzymanie czystości. Niestety rodziny nie jest stać na zakup odkurzacza, a niewątpliwie ułatwiłby on zadanie domownikom.

       Środki czystości
       Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.

       Inne, ważne potrzeby Rodziny:
       Żywność trwała
       (ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach)

       Odzież

       Jan: Dres (Całoroczne) rozmiar: XL,

       Jan: Kurtka (Zimowe) rozmiar: XL, Uwagi: Pan Jan ma 190 cm wzrostu

       Maciej: Kurtka (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Piżama (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Spodnie (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Sweter (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Szalik (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Skarpetki (Zimowe) rozmiar: 146 cm, Uwagi: rozmiar stopy 33

       Maciej: Rękawiczki (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Czapka (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Dres (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Bielizna (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Maciej: Bluza (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

       Anna: Kurtka (Zimowe) rozmiar: 164 cm,

       Anna: Dres (Zimowe) rozmiar: 164 cm,

       Edward: Kurtka (Zimowe) rozmiar: XL, Uwagi: Pan Edward ma 180 cm wzrostu

       Edward: Dres (Zimowe) rozmiar: XL,

       Obuwie

       Jan: Adidasy- rozmiar: 44,

       Maciej: Kozaki/buty zimowe -rozmiar: 33,

       Maciej: Adidasy- rozmiar: 33,

       Anna: Kozaki/buty zimowe -rozmiar: 40, Uwagi: Płaskie, nie na obcasie

       Anna: Pantofle (eleganckie) rozmiar: 40, Uwagi: Płaskie, nie na obcasie

       Edward: Adidasy- rozmiar: 43,

       Materiały szkolne

       zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania

       Szczególne upominki

       Jan: kosmetyki/przybory do golenia

       Maciej: zabawki, szczególnie samochody resoraki

       Anna: perfumy

       Edward: kosmetyki/przybory do golenia

       Finał Szlachetnej Paczki 2022 odbędzie się w weekend 10-11 grudnia.

       Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

       Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas.

       Jak możemy pomóc ?

       Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom Rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie.
       Każdy z nas może pomóc! Pamiętajmy: DOBRO POWRACA!

       W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
       Justyna Milejska-Cień ( tel.513 947 325)

       Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)
       Agnieszka Kuźnicka (tel.668 832 033)

        

      • Święto Niepodległości

      • 10 listopada inscenizacją słowno – muzyczną pt. „Pisk Białego Orła” upamiętniliśmy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Motywem przewodnim przedstawienia był biały orzeł, którego pisk nie pozwalał bohaterom sztuki tracić nadziei na odzyskanie wolności. Spektakl odbył się w scenerii, która oddawała realia życia ówczesnych czasów. Gra sceniczna naszych uczniów przeplatana była śpiewem pięknych i przejmujących piosenek. Dopełnieniem przedstawienia  był  taniec z flagami w wykonaniu naszych uczennic oraz taniec białego orła i czarnych ptaków symbolizujących trzech zaborców.  Inscenizacja pt. „Pisk Białego Orła” była piękną lekcją historii – lekcją patriotyzmu, która miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i pamięci o bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

       W ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

      • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      • Podobnie jak w ubiegłym roku – 8 listopada włączyliśmy się w obchody Dnia Zdrowego Śniadania. Dla uczniów klasy 3 był to szczególny dzień, bowiem uczestniczyli w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu się, dowiedzieli się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepszą koncentrację i siłę do zabawy. Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak wyglądają tradycyjne śniadania dzieci na całym świecie, segregowali produkty na te zdrowe i niezdrowe, poznali ilość cukru w znanych i często spożywanych produktach i napojach oraz odmierzali ich zawartość. Następnie przygotowali pyszne, zdrowe i pożywne kanapki dające energię do pracy, nauki i zabawy na cały dzień. Prezentowane śniadanka w postaci kolorowych kanapek, potwierdziły, że nasi uczniowie w pełni potrafią zadbać o swoje zdrowie, używając produktów zapewniających ich energię na cały dzień!
       Po takim śniadaniu nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom..

        SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

      • Podsumowanie akcji „Święty Mikołaj na Kresach”

      • 17 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji " Święty Mikołaj na Kresach".                    W tym niełatwym czasie wojny na Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają Polacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim. Idea tegorocznej akcji polegała na przygotowaniu przez uczniów jednej klasy paczki dla jednego kolegi/koleżanki z Ukrainy. W przygotowanych prezentach znalazły się: zeszyty, kredki, plastelina, mazaki, długopis, ołówek, czekolada, cukierki, batony, ciastka. Nasi uczniowie przygotowali podarunki wzbogacone o puzzle, gry edukacyjne oraz kartki z życzeniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i okazaną dobroć.

      • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

      • W dniach 19 -23 października w naszej szkole zorganizowano szereg działań w ramach Tygodnia Uczniowskiej Supermocy. Ta ogólnopolska akcja została zorganizowana przez p. Joannę Gadomską ("Biologia z Blondynką") oraz p. Katarzynę Włodkowską ("Facetka od polaka"). Patronat medialny nad akcją sprawowali m. in.: EDICO- Centrum Rozwoju Edukacji, Głos Nauczycielski, Progresownia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile i Koninie, Edukacje- Inspiracje, Superbelfrzy i inni.
       Uczniowie nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich umiejętności, projekt miał na celu uświadomienie im swoich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku. Dzięki naszej akcji uczniowie zrozumieli, że warto rozwijać swoje zdolności, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim wierzyć w siebie i swoje możliwości. W ten sposób można zbudować swoją drogę do gwiazd.

       Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz poczucie spełnienia.

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dzieci. Dlatego też  bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta, które przypada 5 listopada - w rocznicę urodzin Walta Disneya (znanego producenta bajek). Dzień Postaci z Bajek na stałe wpisał się w kalendarz  biblioteki szkolnej. Już kolejny rok  z rzędu z tej okazji organizowane są lekcje biblioteczne poświęcone najbardziej znanym i lubianym postaciom z bajek. 7 listopada uczniowie klasy I i II wzięli udział w takich zajęciach podczas których rozpoznawali bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowali rekwizyty, przez chwilę stali się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna fasoli od grochu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Najwięcej emocji przyniosła zabawa pt. ”Zatrute jabłko” –  rozwijająca szybkość i  refleks.  W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły przeróżne przedmioty wśród których były koszulki, maskotki, książki, lalki, figurki przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie, a następnie je zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klasy. Nie zabrakło: Księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Olafa, Minionków, Spangeboba i wielu innych bajkowych postaci. Natomiast uczniowie kl.3 przystąpili do zmagań konkursowych  również dotyczących rozpoznawania bajkowych postaci i tytułów bajek. Najlepiej z pytaniami poradziły sobie 3 uczennice: Zuzanna Gałbas, Zuzanna Szczepocka i Michalina Musiał.
       Celem obchodów tego dnia było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Była to również niebywała okazja promowania
        i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród  naszych najmłodszych uczniów.