• Aktualności

      • #Szkoła Pamięta 2022

      • Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła Pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu i lokalnej społeczności. W ramach tej akcji podjęto różnorodne działania upamiętniające tj.: odwiedzenie pobliskiego cmentarza i porządkowanie grobów, palenie zniczy oraz porządkowanie terenu wokół pomnika upamiętniającego zamordowanych mieszkańców naszej gminy z rąk hitlerowskiego okupanta. Do powyższej akcji włączyli się również nasi najmłodsi uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

       Poprzez te działania oddaliśmy hołd bohaterom, którzy zginęli za wolną Polskę.

        #SzkołaPamięta

      • Kampania Białych Serc

      • W dniach od 12 – 23 października nasza szkoła wzięła udział w XVII edycji Kampanii Białych Serc. W tym roku kampania przebiegała pod hasłem „Włącz Alarm” i zwracała uwagę na problem uzależnienia od telefonów komórkowych i Internetu. Symbolem kampanii są białe serca, którymi uczniowie przystroili okna sali lekcyjnej. W ramach obchodów  odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące fonoholizmu, uczniowie wykonali plakat pt. „STOP używaniu telefonów na przejściach dla pieszych” oraz porządkowali zaniedbane groby na pobliskim cmentarzu. W akcję włączyli się również nasi najmłodsi uczniowie kl. I-III, którzy wzięli udział w Marszu Białych Serc.

      • „Mała książka – wielki człowiek”

      • W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki - uczniowie klasy pierwszej otrzymali bezpłatne Wyprawki Czytelnicze, czyli pakiet książeczek w skład których wchodzą:  - „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów dziecięcych, - „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania. Celem kampanii jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
       Dzięki przekazanym Wyprawkom Czytelniczym nauka czytania może stać się prawdziwą przyjemnością, rozbudzać wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka oraz pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

       Życzymy naszym najmłodszym uczniom miłej lektury!

      • Wycieczka do Torunia

      • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Torunia. Zobaczyliśmy wiele cennych zabytków kultury średniowiecznej. Zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, braliśmy udział w warsztatach wypieku toruńskich pierników . Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • 29 września uczniowie klas I-III wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Gościem specjalnym była pani Wioletta Pichit – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie, która z wielką przyjemnością zapoznała naszych najmłodszych uczniów z książką Janiny Porazińskiej  pt. „Kozucha Kłamczucha”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali bajki i odpowiadali na pytania, a na koniec zmierzyli się z mini konkursem w ramach, którego uczniowie kl. III mieli odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego nie powinniśmy kłamać?”, natomiast uczniowie kl. I i II mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną ukazującą wybraną przygodę naszej książkowej bohaterki.
                      Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania zarówno biblioteki szkolnej jak i publicznej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom  książkę przez co najmniej 10 minut. Niech tych okazji do czytania dzieciom będzie jak najwięcej, bowiem czytanie na głos  stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.