• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022r. (czwartek) rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023. Tradycyjnie o godz. 8.00 odbędzie się w kościele parafialnym msza św., na którą zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Następnie o godz. 8.45 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej, a w dalszej części spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach:

kl I - sala nr 10,

kl II - sala nr 12,

kl III - sala nr 11,

kl IV - sala nr 6,

kl V - sala nr 8,

kl VI - sala nr 9,

kl VII - sala nr 5,

kl VIII - sala nr 4.

Do zobaczenia

• Zaproszenie

• Wójt Gminy Kruszyna i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych  w Kruszynie  serdecznie zapraszają na uroczystość 83. rocznicy wybuchu  II wojny Światowej oraz „Krwawego poniedziałku” w Kruszynie, która odbędzie się 4 września 2022r. o godzinie 11.00. W kościele parafialnym pw. św. Macieja Apostoła zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych.

Kolejnym punktem uroczystości będzie przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym naszych lokalnych bohaterów. Uroczystość uświetni Orkiestra Dęta z Kruszyny oraz występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.

Ta uroczystość to żywa lekcja historii, którą obchodzimy od wielu lat.