• Zaproszenie

• Wójt Gminy Kruszyna i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych  w Kruszynie  serdecznie zapraszają na uroczystość 83. rocznicy wybuchu  II wojny Światowej oraz „Krwawego poniedziałku” w Kruszynie, która odbędzie się 4 września 2022r. o godzinie 11.00. W kościele parafialnym pw. św. Macieja Apostoła zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych.

Kolejnym punktem uroczystości będzie przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym naszych lokalnych bohaterów. Uroczystość uświetni Orkiestra Dęta z Kruszyny oraz występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.

Ta uroczystość to żywa lekcja historii, którą obchodzimy od wielu lat.