• Aktualności

      • Mali astronomowie

      • Uczniowie korzystający ze szkolnej świetlicy zrealizowali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki- na tropie…zagadek”.  Zadanie o tytule  „Nie wszystko gwiazda, co się świeci” wymagało od nas zapoznania się z tematyką kosmosu, obejrzeliśmy więc filmy animowane prezentujące Układ Słoneczny.

       Dzieci z klasy drugiej i czwartej nie tylko potrafiły wymienić planety, które wchodzą w jego skład, ale dyskutowały o odkryciach naukowych sprzed kilku lat, które wykluczyły Pluton z Układu Słonecznego.

       Otóż od odkrycia do 2006 roku był on oficjalnie uznawany za dziewiątą planetę, jednak  w 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna odebrała Plutonowi status planety, określając go planetoidą, co oznacza, że Układ Słoneczny składa się z 8 planet. Niektórzy drugoklasiści potrafią wymienić ich nazwy kolejno, rozpoczynając od najbliższego Słońcu Merkurego. Tutaj należą się podziękowania dla nauczycieli oraz rodziców, którzy rozwijają zainteresowania dzieci astronomią.

       Na koniec zajęć uczniowie śpiewali piosenkę o Układzie Słonecznym oraz wykonali pracę plastyczną polegającą na wykonaniu układu planet przy użyciu plasteliny. Wszystkim uczestnikom tej części projektu serdecznie dziękują opiekunowie świetlicy: Magdalena Chrząstek, Anna Gabryel, Justyna Kowalik, Dorota Wojtasińska.

      • Rekrutacja do klasy I

      • Od 1 marca 2022 roku rozpoczyna się rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie. Termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły upływa 25 marca 2022 roku.

       Zasady rekrutacji, w tym harmonogram składania dokumentów, reguluje Zarządzenie nr 7/2022 Wójta Gminy z dnia 12 stycznia 2022r.

       Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej od 21 lutego 2022r.

       Serdecznie zapraszamy.

      • Picture Dictionary

      • Wyniki  II edycji Szkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego  Picture Dictionary

       W dniu 30.01.2022 r. zakończyliśmy nabór prac konkursowych do słowniczka obrazkowego. Zadaniem uczniów było przedstawić wybrane słowo w języku angielskim za pomocą obrazu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Dzieci wykazały się kreatywnością, pracowitością i cierpliwością w wykonywaniu prac.

       Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Zespołu Językowego w Szkole Podstawowej w Kruszynie Katarzyna Pochwat, nauczyciel plastyki Aleksandra Kołaczkowska, pedagog szkolny Dorota Wojtasińska wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

       Kategoria klas I-III

       Pierwsze miejsce- Olga Wyżykowska klasa I, Drugie miejsce -Wiktoria Majchrzak klasa II, Trzecie miejsce-jury przyznały tu dwie nagrody-Filip Psiuk klasa I oraz Adam Tarnowski klasa I.

        Kategoria klas IV-VIII

       Pierwsze miejsce- Kamila Krawczyk klasa V, Drugie miejsce- Antonina Najgebauer klasa V, Trzecie miejsce –Dominik Psiuk klasa V.

       Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Z okazji Dnia Babci i Dziadka 25 stycznia uczniowie klasy I przygotowali prawdziwe dzieła- piękne laurki. Mali artyści wyrecytowali wierszyki i zaśpiewali piosenki. Ze względu na zagrożenie pandemiczne niestety zabrakło najważniejszych gości.  Występ można jednak było zobaczyć na szkolnym Facebooku. Tymczasem wszystkim cudownym Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, radości, pogody ducha, optymizmu oraz fantastycznych i kochających wnuków.