• Aktualności

      • Lapbook na języku angielskim

      • Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest to teczka lub większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala również na zbieranie informacji i nieskończone ich rozszerzanie według pomysłu dziecka. Prezentujemy kilka prac uczniów klasy trzeciej : Aleksandra Praszczyka, Mileny Kopieckiej, Pauliny Wysmołek, Niny Tyrki.

      • Pasowanie na ucznia kl. I

      • Uroczystości pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych odbyły się 7 października 2021r. Poprzedził je okres kilku tygodni przygotowań, w którym dzieci poznały prawa i obowiązki ucznia, poznali szkołę, jej pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów. Jest to przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale także dla rodziców, wychowawcy, starszych kolegów i koleżanek. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z radością w sercach i z przejęciem zaprezentowali przygotowane wierszyki i zaśpiewali piosenki. Po prezentacji uczniów nastąpiła ceremonia ślubowania uczniów i pasowania, którego dokonał Pan Dyrektor Paweł Klekot. Następnie wychowawca wręczył uczniom dyplomy i rożki ze słodyczami. Zadowoleni pierwszoklasiści wspólnie pozowali do fotografii.  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich uczniów.

      • Spotkanie z autorem książek

      • 4 października 2021r uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci, panem Romanem Pankiewiczem. Spotkanie zorganizowała pani Wioletta Pichit kierownik Gminnej Biblioteki w Kruszynie. Podczas spotkania gościli również uczniowie ze szkoły w Lgocie Małej i Widzowie. Pan Roman zaprezentował swoje książki o ważnych zawodach. ,,Nauczyciel’’, ,,Bibliotekarz’’, ,,Żołnierz’’, ,,Strażak’’ i ,,Policjant’’. Dzieci żywo reagowały na opowiadania autora o swojej pracy. Chętnie wysłuchali wszystkich książek z komentarzem autora. To była bardzo ciekawa lekcja.

      • Dzień chłopaka w naszej szkole

      • Dzień chłopaka w Polsce przypada 30 września. Z tej okazji  uczennice naszej szkoły zorganizowały akademię.  

       Dzień chłopaka obchodzą wszyscy chłopcy w całej Polsce.  W naszej szkole również poddaliśmy się nastrojowi tego dnia. Uśmiechy, drobne upominki, cukierki z pewnością uszczęśliwiły niejednego z nich.

       Dla wszystkich chłopców dziewczyny przygotowały krótkie przedstawienie i quiz.  Dziękujemy dziewczynom z klas: IV, V, VI, VII, VIII za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.  Wszystkim chłopcom życzymy uśmiechu i radości.