• Żonkilowy Przegląd Małych Form Teatralnych

W ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie ze  Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Żonkilowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Goszcząc w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Krakowskiej 45 a w Częstochowie, zaprezentowali pacjentom hospicjum widowisko pantomimiczne pt. „Jan Paweł II- duchowy przywódca młodzieży”.

Pokaz spotkał się z niezwykłą aprobatą  widowni, a komisja konkursowa postanowiła przyznać zwycięstwo, a tym samym zaprosić naszych uczniów do finału 21. edycji kampanii Pola Nadziei 2017/2018.

18 maja w Ośrodku Kultury Filmowej „Iluzja” w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznej kampanii, podczas którego uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Antraktik” zaprezentowali widowisko sceniczne.

To wydarzenie ma szczególne znaczenie dla naszej młodzieży, bowiem promując ideę hospicyjną, zachęca dzieci i młodzież do twórczej aktywności.