• Drużyna Energii

Nasza szkoła została wyróżniona w 7. edycji Drużyna Energii. Jako wyróżnienie otrzymaliśmy zestawy strojów sportowych.

Celem akcji Drużyna Energii jest zachęcanie młodzieży z całej Polski do aktywności fizycznej. Ruch to ważny element rozwoju dziecka. Akcja nie tylko zachęca do sportu ale również do wspólnego, aktywnego spędzania czasu.

• Wielkanoc

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, smacznego Święconego, mokrego dyngusa

życzą:

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Obsługi.

• Warsztaty artystyczne

W dniu 20.02.2024r. wybrani uczniowie naszej szkoły z klasy VII uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Próbowali swoich sił w pracowniach: malarskiej, rzeźby, jubilerskiej, graficznej oraz multimediów. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pięknej szkoły, profesjonalnie wyposażonych pracowni oraz ciekawie poprowadzonych warsztatów.

• Walentynki

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Z tej okazji chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w szkolnym programie " Mam talent". Doręczona została również szkolna poczta walentynkowa

• Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenie dużo ciepła, ludzkiej życzliwości, wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości, a w nadchodzącym Nowym Roku 2024 wiele zadowolenia, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz samych szczęśliwych chwil w każdy dniu życzą: Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie

Finał Szlachetnej Paczki

Wolontariusze Szkolnych Kół Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić potrzeby rodziny Pani Janiny mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3 945,37 pozwoliła na zakup:

• Szkoła Patriotów

27 listopada 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie otrzymała certyfikat z tytułem "Szkoła Patriotów", za udział w Wojewódzkim Projekcie Edukacyjnym. Celem projektu jest kształtowanie u dzieci i młodzieży szacunku dla przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego i kulturowego poprzez systematyczną opiekę nad miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo ważnych wydarzeń z historii Polski. Projekt miał na celu podkreślenie roli miejsc pamięci w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej oraz pielęgnowanie tradycji patriotycznych.

• „Mała książka – wielki człowiek”

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klasy pierwszej otrzymali specjalne Wyprawki Czytelnicze. W tym roku na pierwszoklasistów czekała najnowsza książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, natomiast rodzice otrzymali poradnik „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania i rekomendujący wartościowe książki warte przeczytania. Za sprawą tych specjalnie przygotowanych książek wspólnie z Instytutem Książki chcemy zaprosić naszych najmłodszych uczniów do częstego sięgania po książki oraz czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

• 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W rocznicę odzyskania niepodległości przeżywaliśmy patriotyczną uroczystość, która była zwieńczeniem działań mających na celu uczczenie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Było ono jednym ze zrywów narodowowyzwoleńczych Polaków w drodze do wolności. Uroczystość powiązana była z projektem: "Śladami powstania styczniowego w regionie częstochowskim". Składamy wszystkim serdeczne podziękowania. Zaangażowanie i udział w uroczystości były wyrazem naszego patriotyzmu. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ.

• Akcja „Szkoła do hymnu”

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Akcja ta miała na celu włączenie całej społeczności szkolnej w świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.

• Gmina Kruszyna
        • Biblioteka Publiczna